Dom
Tutaj jesteś

Mieszkanie z rynku pierwotnego – na co należy zwrócić uwagę?

16 stycznia 2024 Dom Mieszkanie z rynku pierwotnego


Zakup nieruchomości to nie lada wydatek. Tym bardziej że zdecydowana większość inwestorów musi w tym celu zaciągnąć kredyt hipoteczny na ogromną kwotę. Sam kredyt będzie spłacany przez kilkanaście lub kilkadziesiąt kolejnych lat. Z uwagą należy więc podejść do wyboru mieszkania, które będzie pochodzić od dewelopera. Jakie czynniki należy uwzględnić decydując się na wybór mieszkania z rynku pierwotnego?

Od czego rozpocząć poszukiwania?

Sam proces poszukiwania będzie długi i żmudny. Może nie napawa to optymizmem, ale z drugiej strony – w końcu chodzi tu o znalezienie najkorzystniejszej oferty, która będzie w stanie sprostać oczekiwaniom inwestora.

Poszukiwania ofert mieszkania na sprzedaż należy rozpocząć od świata wirtualnego. Wystarczy wejść na https://wieniawska11.pl/, aby znaleźć mieszkania na sprzedaż w Lublinie od dewelopera.

Jest to chyba najlepszy z możliwych początków, który na dodatek nie wymaga ponoszenia specjalnych kosztów. Wystarczy smartfon, laptop/komputer lub tablet, aby móc przeglądać oferty, których aktualnie na rynku nieruchomości nie brakuje.

Oferty na sprzedaż nowych mieszkań

Oferty o sprzedaży mieszkań publikowane są bezpośrednio na stronach należących do deweloperów, w social media, a także w biurach zajmujących się pośrednictwem. W takich miejscach bez trudu będzie można znaleźć mieszkania znajdujące się w różnych częściach miasta, o różnym metrażu, w odmiennych cenach. Które z tych miejsc będzie najlepsze? Strony deweloperów. Kupując mieszkanie bezpośrednio od dewelopera, nikt nie będzie zmuszony do płacenia dodatkowych kosztów związanych z pośrednictwem sprzedaży. Często bywa tak, że ogłoszenia można znaleźć także na portalach ogłoszeniowych dotyczących nieruchomości. Przeglądając te ogłoszenia, należy zwrócić uwagę na to czy są one publikowane bezpośrednio przez dewelopera, czy też biuro nieruchomości.

Zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Inwestorzy – w dużej mierze – są na „nie” w przypadku mieszkań pochodzących z rynku pierwotnego. Nie należy jednak z góry odrzucać możliwości, które takie nieruchomości są w stanie zaoferować. Wśród zalet, które związane są z tego typu zakupem, można wymienić:

  • nowość – wszystko jest nowe. Przede wszystkim mowa tu o różnego rodzaju instalacjach, które są podstawą do funkcjonowania w mieszkaniu. Nie trzeba więc będzie wydawać pieniędzy na ich remont, co też mogłoby pochłonąć znaczną część pieniędzy;

  • energooszczędność – mieszkania budowane są z lepszych materiałów, które są w stanie zapewnić energooszczędność. Mowa tu przede wszystkim o ogrzewaniu. Rachunki za ciepło będą zdecydowanie niższe. W ten sposób będzie w stanie zwrócić się chociaż część pieniędzy poniesionych na zakup mieszkania;

  • standard – obecnie firmy budowlane są w stanie zapewnić najwyższy standard w przypadku nowo powstających osiedli mieszkaniowych. Wykorzystywana jest nowoczesna technologia, której celem jest ułatwienie funkcjonowania w budownictwie;

  • aranżacja – kupując mieszkania od dewelopera, otrzymuje się nieograniczone możliwości aranżacyjne. Wszystko tak naprawdę można samodzielnie wykonać od podstaw, zgodnie z własnymi potrzebami i gustem;

  • wartość rynkowa – wszystkie mieszkania, które pochodzą od dewelopera mają większą wartość rynkową. Jest to istotny fakt, który w przyszłości zaważy na wyższej cenie w przypadku sprzedaży mieszkania.

Skoro już mowa o cenie, to należy także pamiętać o ulgach podatkowych, które stosowane są w przypadku osób kupujących mieszkania z rynku pierwotnego. Taka inwestycja warta jest więc rozważenia.

Materiał zewnętrzny

Redakcja domlazienkaplytki.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z wykańczaniem mieszkań i urządzaniem wnętrz. Dzielimy się też inspiracjami. Uwielbiamy również rośliny, dlatego znaleźć można u nas porady związane z nimi.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?