domlazienkaplytki.pl

Blog tematyczny o wykańczaniu wnętrz, remoncie i inspiracjach wystrojowych.

Wykończenie domu

Okna PCV czy drewniane – które będą lepszym wyborem?

Okna PCV czy drewniane – które będą lepszym wyborem?

Okna to jedna z najważniejszych części każdego mieszkania. To one odpowiadają za kształtowanie estetyki wnętrza, dlatego powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne pod kątem wizualnym. Wybranie dobrych okien może być jednak poważną zagwozdką. Zarówno okna PCV, jak i produkty z drewna mają bowiem swoje mocne strony. Które z nich są więc lepszym wyborem?

Okna PCV – jakie są ich mocne strony?

Okna PCV są wykonane z plastiku, co sprawia, że są one uznawane za synonim nowoczesności i wysokiej jakości. Jedną z ich najważniejszych zalet jest niesamowita lekkość, która sprawia, że ich transport oraz montaż są naprawdę proste. Pomimo że ich waga jest względnie niewielka, to są one bardzo wytrzymałe i atrakcyjne pod kątem jakościowym. Trudno jest uszkodzić je mechanicznie, w efekcie czego mogą one zachwycać idealnym działaniem przez długie lata. W ich procesie produkcyjnym wykorzystuje się plastik wysokiej jakości. Oznacza to, że mogą one właściwie działać nawet przez 50 lat. W kontekście mocnych stron okien PCV nie sposób nie wspomnieć o tym, że świetnie znoszą one niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Są one odporne zarówno na wilgoć, jak i na promieniowanie ultrafioletowe. Mocną stroną okien plastikowych jest też aspekt estetyczny. Zazwyczaj nie odchodzi z nich farba, a ponadto okna te nie odbarwiają się. Wszystko to sprawia, że mogą one zachwycać nawet szczególnie wymagających klientów. Jeśli interesują Cię dobre okna w Lublinie, to wejdź na stronę https://www.oknanaleczowska.pl/.

Czym cechują się okna drewniane?

Okna drewniane to często spotykana alternatywa dla produktów PCV. Choć w ostatnim czasie bez wątpienia większą popularnością cieszą się plastikowe warianty, to nie oznacza to, że drewniane okna odeszły już do lamusa. Drewniane produkty są rekomendowane przede wszystkim dla osób, którym zależy na świetnej szczelności. Pod tym kątem okna z drewna wypadają lepiej od plastikowych produktów. Równocześnie drewniane okna są odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, co oznacza, że zachwycają znakomitą jakością.

Bardzo ważnym walorem okien drewnianych jest też estetyka. Świetnie spisują się one przede wszystkim w klasycznych wnętrzach, do których wprowadzają nutę harmonii. Jedynym poważnym minusem okien drewnianych jest ich cena. Pod tym względem wypadają one gorzej od plastikowych alternatyw, albowiem w większości przypadków trzeba zapłacić za nie trochę więcej gotówki. Jeżeli jednak cenisz sobie wysoką jakość i marzy Ci się piękne mieszkanie, to postawienie na produkty z drewna powinno być strzałem w dziesiątkę.

Dobre okna – czyli jakie?

Jednoznaczne rozstrzygnięcie, czy lepsze są plastikowe, czy drewniane okna, jest praktycznie niemożliwe, gdyż każdy rodzaj ma inne zalety. Produkty z plastiku są doceniane głównie za lekkość i niską cenę, natomiast drewniane okna doskonale sprawdzają się u osób ceniących sobie szczelność na najwyższym poziomie. Warto jednak pamiętać o tym, że okna będą w stanie realizować swoje zadania tylko wtedy, gdy ich rozmiar zostanie właściwie dopasowany. Bardzo ważną rolę odgrywa też montaż okna. Jeżeli odbędzie się on w nieprofesjonalny sposób, to domownicy będą narażeni na niechciany chłód. Przed zakupem okna warto dokładnie sprawdzić jego specyfikację oraz parametry, aby upewnić się, iż będzie ono dobrym produktem. Równocześnie odradzane jest oszczędzanie na oknach, albowiem produkty te odgrywają kluczową rolę w każdym mieszkaniu bez wyjątku. Dlatego też najlepiej stawiać wyłącznie na okna ze sprawdzonych źródeł.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij