Dom
Tutaj jesteś

Pomysły na akcesoria i dekoracje do łazienki – zrób to sam

11 lutego 2023 Dom dekoracje do łazienki zrób to sam


Łazienka jest nie tylko miejscem, w którym dbamy o higienę. To także miejsce, w którym kreujemy naszą codzienność. Dlatego myśląc o urządzaniu łazienki, warto zastanowić się także nad wprowadzeniem do niej akcesoriów oraz dekoracji.
Dodatkowe elementy mogą wprowadzić do łazienki bardziej przyjazną atmosferę oraz nadać jej charakteru. Uczynimy to tym bardziej, jeśli takie ozdoby wykonamy samodzielnie.

Inspiracje dekoracje do łazienki

Dekorowanie łazienki jest chyba najprzyjemniejszym momentem w całym procesie urządzania wnętrza. To od wystroju zależy, jak będziemy się czuć w pomieszczeniu i czy czas tam spędzony będzie nam się miło kojarzył. Dlatego dekorowanie powinno zacząć się wraz z wyborem płytek na ścianę, doborem baterii umywalkowej, mebli łazienkowych czy oświetlenia.

Dekoracje do łazienki zrób to sam

Dobranie odpowiednich dodatków nie jest jednak jedynym, co może wprowadzić miły nastrój w łazience. Chcąc nadać wnętrzu niespotykany wygląd i dodać w nim coś od siebie możemy zdecydować się na samodzielne wykonanie niektórych elementów, np. kosza na pranie, uchwytu na papier toaletowy, pojemników na akcesoria łazienkowe lub koszyków na kosmetyki.

Stylowy kosz na pranie
Do wykonania kosza potrzebujemy kilku niezbędnych narzędzi:
– kartonu w dowolnym rozmiarze oraz kartonowego arkusza,
– sznurka jutowego,
– kleju na gorąco, nożyczek oraz ciemnej taśmy klejącej,
– białego materiału, np. prześcieradła.

Wykonanie:
Krok 1. Z kartonu odcinamy wystające elementy oraz górę i spód kartonu, tak aby zostały jedynie boczne ścianki. Karton powinien łatwo zginać się pod palcami, tak by móc go zrolować.
Krok 2. Z kartonowego arkusza wycinamy koło, które będzie podstawą kosza na pranie. Następnie zrolowane boczne ścianki za pomocą kleju na gorąco przyklejamy do okrągłego spodu.
Krok 3. Oklejamy spód kosza z pomocą sznurka, zaczynając od środka i klejąc go w kierunku okrężnym. Sznurek powinien zająć całą przestrzeń, aż do brzegów.
Krok 4. Ze sznurka jutowego wykonujemy dwa uchwyty i przyklejamy je taśmą wewnątrz kosza.
Krok 5. Oklejamy cały kosz sznurkiem, w taki sam sposób jak spód.
Krok 6. Pozostało już tylko wypełnienie. Wkładamy materiał do środka, podwijając brzegi, tak by powstała zakładka i przyklejamy je z pomocą kleju do wnętrza kartonu.

Uchwyt na papier toaletowy
Do jego wykonania potrzebujemy jedynie:
– sznura i rzemyka,
– haczyka, który przykleimy do ściany.

Wykonanie:
Wystarczy, że końcówki grubszego sznura owiniemy ciasno rzemykiem i na każdym zakończeniu utworzymy pętelkę, tak by móc je zawiesić na wcześniej przymocowanym do ściany haczyku.

Najprostsze pomysły na dekoracje łazienkowe

Dekoracje DIY mają w sobie tę moc, że każdy idealnie wpasuje je w przestrzeń swojej łazienki, a dodatkową zaletą jest to, że do ich zrobienia potrzebujemy przedmiotów, które każdy znajdzie w swoim mieszkaniu.

Jak wiadomo, najprostsze pomysły są zawsze najlepsze, dlatego inspiracją mogą być nawet słoiczki. Możemy użyć ich jako pojemniczki na sole do kąpieli lub płatki kosmetyczne.

Większe słoiki natomiast możemy wykorzystać do płynów, proszku lub kapsułek do prania. Wyglądające tak samo wprowadzą ujednolicony styl, który z pewnością sprawdzi się w każdej przestrzeni.

Jeśli jednak oczekujemy czegoś więcej, możemy udekorować słoiki sznurkiem jutowym, suchymi gałązkami, kolorowymi wstążkami lub samodzielnie narysować na nich jakiś wzór.

Redakcja domlazienkaplytki.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z wykańczaniem mieszkań i urządzaniem wnętrz. Dzielimy się też inspiracjami. Uwielbiamy również rośliny, dlatego znaleźć można u nas porady związane z nimi.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?