Dom
Tutaj jesteś

Jak łączyć kolory ścian?

14 lipca 2023 Dom jak łączyć kolory ścian


Wiele osób planujących remont zastanawia się, jak łączyć kolory ścian, aby jak najlepiej się prezentowały. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najlepsze pomysły.

Biel i czerń

Wśród polecanych połączeń kolorów na ścianach można wyszczególnić przede wszystkim biel i czerń. To ponadczasowe zestawienie jest niezwykle eleganckie, dlatego sprawdzi się w wielu pomieszczeniach, niezależnie od tego, w jakim stylu zostały zaaranżowane. Mocny kontrast jest wyrazisty i zwraca na siebie wzrok. Aktualnie projektanci stawiają na biel z niewielkimi domieszkami czerni. Dzięki takiemu zestawieniu pomieszczenie staje się odpowiednio rozjaśnione oraz optycznie większe. Natomiast czerń nadaje mu niepowtarzalnego charakteru i uroku.

Harmonia komplementarna

We wnętrzach polecana jest również tak zwana harmonia komplementarna. Harmonia komplementarna również związana jest z uzyskaniem efektu kontrastu, który możliwy jest do osiągnięcia nie tylko w przypadku zastosowania bieli oraz czerni. Wśród polecanych połączeń można wymienić między innymi zieleń i czerwień, a także barwę żółtą i turkusową. Barwy kontrastujące ze sobą bardzo dobrze wyglądają we wnętrzach oraz nadają im powiew świeżości. Wystarczy zdecydować się na wybór dwóch barw, które są wobec siebie przeciwstawne.

Wnętrze monochromatyczne

Jak dobrać kolory ścian? To pytanie bardzo często pojawia się wśród osób, które urządzają lub remontują swoje mieszkanie. Bardzo dobrym pomysłem będzie zaaranżowanie wnętrza w monochromatycznych barwach. Taka przestrzeń urządzona jest w jednym kolorze, jednak w różnych jego odcieniach. Połączenie różnych odcieni tej samej barwy jest niezwykle harmonijne oraz prezentuje się bardzo spójnie. W ten sposób można łączyć dowolne kolory, dlatego warto zdecydować się na wybór takich, które się najbardziej lubi. Wnętrze urządzone w stylu monochromatycznym wymaga nieszablonowego podejścia, dlatego warto zdecydować się na dobrze dopasowane elementy wyposażenia.

Kolory pokrewne

Nowoczesne kolory ścian to także barwy pokrewne, dlatego warto rozważyć ich wybór. Kolory pokrewne we wnętrzu sprawią, że będzie się ono prezentowało niepowtarzalnie i będzie urozmaicone. Zestawienie kolorów pokrewnych jest bezpiecznym wyborem, który urzeka spokojem, nawet w przypadku wyboru dość intensywnych barw. Jednak podczas wyboru kolorów warto zdecydować się na barwy pochodzące z tej samej grupy kolorystycznej. Kolory pokrewne znajdują się obok siebie na kole barw, co warto uwzględnić podczas wyboru farby do wnętrz.

Trzy kolory

Bardzo dobrym pomysłem będzie także zaaranżowanie wnętrza w trzech różnych kolorach. Takie niecodzienne rozwiązanie doskonale sprawdzi się wśród osób, które lubią chaos we wnętrzach. Najlepiej zdecydować się na wybór trzech kolorów, które znajdują się na kole barw w podobnych do siebie odległościach. Może to być na przykład kolor pomarańczowy, fioletowy oraz zielony w wybranych przez siebie odcieniach. Wybór trzech kolorów doskonale się sprawdzi także we wnętrzach urządzonych w stylu eklektycznym oraz stylu vintage.

Redakcja domlazienkaplytki.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z wykańczaniem mieszkań i urządzaniem wnętrz. Dzielimy się też inspiracjami. Uwielbiamy również rośliny, dlatego znaleźć można u nas porady związane z nimi.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?