Dom
Tutaj jesteś

Mała sypialnia boho – jak ją stworzyć?

13 lutego 2023 Dom styl boho sypialnia boho


li tylko mamy to szczęście, że dysponujemy pomieszczeniem pełniącym funkcję sypialni, marzymy o tym, aby urządzić ją w wyjątkowy, zapadający w pamięć sposób. W tym celu znakomicie sprawdzi się styl boho sypialnia boho jest zaś pomieszczeniem, w którym wszystkie jego atrybuty mogą zaistnieć w jednym miejscu.

Czym charakteryzuje się styl boho?

Styl boho nie jest może tak popularny, jak dominujący w polskich domach styl skandynawski. Charakterystyczny dla niego optymizm sprawia jednak, że podbija serca Polaków. Tym, co można uznać za jego znak rozpoznawczy jest przede wszystkim specyficzne podejście do zagospodarowania przestrzeni. Mała sypialnia boho powinna być jasna. Nie musimy jednak stronić od drobiazgów, choć nadal możemy wykorzystywać jej przestrzeń do tego, aby wprowadzać do niej nawiązania do natury.
Także kolorystyka sypialni boho nie może być przypadkowa. Styl ten ma przynajmniej kilka odmian, projektanci wnętrz radzą więc analizę zarówno odmiany jasnej znanej też jako chic, odmiany glamour z charakterystycznym dla niej połyskiem oraz odmiany kolorowej. Każda ma charakterystyczną dla siebie paletę odcieni. Styl boho skłania się przede wszystkim ku naturalności, nie mylą się jednak osoby, które uważają, że nawet ona jest lekko wystylizowana.

Kolory w sypialni boho

Bez względu na to, czy interesuje nas sypialnia boho na poddaszu, czy też klasyczny pokój sypialniany w bloku, urządzanie tego pomieszczenia powinniśmy rozpocząć od podjęcia decyzji dotyczącej zastosowanej w nim kolorystyki. Styl boho w sypialni to przede wszystkim zachęta do spokojnego snu wolnego od zakłóceń, nic więc dziwnego, że nie ma w nim miejsca ani dla krzykliwych kolorów, ani wzorów. Najlepiej sprawdzi się w związku z tym jasna paleta barw i neutralne kolory. Warto też pamiętać o spójności kolorystycznej – znacznie ważniejszej w tym konkretnym przypadku niż skłonność do wyróżniania się. Oczywiście, nie oznacza to, że mała sypialnia boho może być biała. Jeśli obawiamy się pewnej monotonii, zawsze możemy zdecydować się na przełamanie jasnej tonacji intensywnymi kolorami ziemi.

Materiały w boho sypialni

Jeśli zależy nam na tym, aby sypialnia w stylu boho była miejscem rzeczywiście przytulnym, dobrze jest zainteresować się materiałami, o których wiadomo, że najlepiej współgrają właśnie z tym stylem. Najczęściej wspomina się w tym kontekście o lnianej pościeli, modna jest jednak również wiklina i bawełna. Tworząc sypialnię boho nie należy stronić też od drewna. Te najczęściej pojawia się na podłodze, jeśli jednak obawiamy się problemów z utrzymaniem jej w czystości, rozważmy obecność mebli drewnianych w pomieszczeniu.
Klasyczne drewno nie jest jedynym, z jakim kojarzy się ten styl. Doskonale sprawdzi się także drewno bambusowe. W katalogach pojawia się jako element łóżek w stylu boho, może być jednak również częścią składową ozdób takich, jak choćby taca lub wazon na nocnym stoliku. Nocny stolik to także idealne miejsce dla różnego rodzaju plecionek. Te przecież nie tylko świetnie wyglądają, ale i ułatwiają organizację przestrzeni.

Redakcja domlazienkaplytki.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z wykańczaniem mieszkań i urządzaniem wnętrz. Dzielimy się też inspiracjami. Uwielbiamy również rośliny, dlatego znaleźć można u nas porady związane z nimi.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?